O nás

Ač oba s manželem pocházíme z města, společný domov jsme našli na Vysočině. Žijeme s našimi dětmi téměř na samotě, v obci Jimramovské Paseky, v malebném údolí říčky Fryšávky. Krásná čistá příroda úplně vybízí ke sběru bylinek a jejich využití. 


Původně jsem s bylinkami a jejich zpracováním začala já sama, neboť to byl můj koníček již od dětství a manžel mi jen občas vypomohl. Měl tuto činnost jako příjemné zpestření a relaxaci od divadla (svou profesí je zpěvák). Čas plynul a cesta zpracování bylinek se ukázala jako ta správná, kterou se máme nadále jako rodina ubírat. Ve svém muži nacházím velkou oporu, nejen jako v rovnocenném partnerovi ve výrobě, ale i při péči o děti a patří mu můj velký dík. Ač novináři ve svých článcích píši rádi o ženě podnikatelce, bez mého muže by Sedmikráska nikdy nebyla tím, čím je. Díky patří samozřejmě i našim dětem, neboť je vedeme k lásce, píli a sounáležitosti s přírodou a každý z nich pomáhá podle svého věku a možností se sběrem, sušením, řezáním, tvorbou webových stránek a nejstarší syn, včetně své přítelkyně, již plně i na výrobně. Zkrátka naše produkty jsou dílem celé naší velké rodiny.

Sedmikrásku jsme si vybrali do názvu hned z několika důvodů. Jednak je to úžasná léčivka, jednak je tato bylinka považována za symbol pozitivní energie a také proto, že jsme tehdy měli pět dětí a bylo nás tedy doma sedm. Toto platilo do února 2016, kdy k nám na svět přišel náš doma-rozený Kubíček a to počítání nám mile "narušil".